Новини в світі ІТ

Австралійці побудували літаючий суперкар у стилі болідів Формули-1

Австралійська компанія Alauda Aeronautics показала летючий суперкар Airspeeder Mk4 з маневровністю "на рівні винищувачів-перехоплювачів". У майбутньому на таких влаштовуватимуть пілотовані перегони.

Апарат виконаний у стилі болідів Формули-1 та важить майже тонну. Корпус виготовлений з вуглепластику, габарити такі: 5.73 метра завдовжки, 3.62 м метра завширшки та 1.44 метра заввишки.

Як заявляють розробники, це найшвидший у світі eVTOL. У нього водневий турбогенератор потужністю 1360 к.с., що дозволяє розганятися до 360 км/год за 30 секунд і літати однією заправкою до 300 км.

На публіці Airspeeder Mk4 продемонструють у рамках Південноавстралійського ярмарку інновацій, який пройде з 7 по 10 березня в Аделаїді, а перші перегони влаштують у 2024 році. Доти болід буде проходити льотні випробування.

Досвід в організації змагань у компанії вже є. У 2022 році вона проводила перегони на минулому поколінні Airspeeder, які керувалися дистанційно операторами. У нинішній версії пілоти вже будуть у кабіні апарату.

<< Повернутися на попередню сторінку